4 роки тому
(30.08.2016)

007: аналітична система для контролю державних коштів

У Дніпрі презентували пошуково-аналітичну систему 007. Це web-сервіс на основі відкритих даних зі сфери державних фінансів. Він надає можливість пошуку, аналізу та візуального представлення інформації про те, як держава використовує кошти платників податків.

«У 2015 році вийшов закон і був реалізований відповідний державний проект щодо відкритих даних, і ми на громадських засадах вирішили створити сервіс для громадських активістів, журналістів та просто активних українців», — говорить керівник проекту «Пошуково-аналітична система 007» Наталя Кравченко.

В Україні наразі створено єдиний портал e-data.gov.ua, на якому в онлайн-режимі публікуються транзакції казначейства. Інформація з цього порталу аналізується, інтерпретується, додається інформація з інших джерел, яка надає додатковий зміст, і всім цим можуть користуватись активні громадяни.

На сайті 007.org.ua можна побачити, чи достатньо отримує державного фінансування місцева школа, лікарня, ВНЗ, Рада, Адміністрація, та що закуповують державні установи, організації та підприємства на бюджетні кошти. Люди матимуть простий і дієвий інструмент контролю і зможуть швидко переводити боротьбу з корупцією в правове поле.

Поширити на Facebook Поширити на Twitter