11 місяців тому
(08.05.2017)

Дев’яте травня: школярі, один справжній ветеран, депутатський піар

«Святковий концерт для ветеранів», — саме такий захід анонсувала міськрада. Ми отримали наступний реліз: «До концертної зали «Супутник» запросили понад 600 визволителів, а також молодь, щоб вони змогли поспілкуватися».

Наша знімальна група вирішила побачити ці шість сотень на власні очі. Голова міської організації ветеранів Анатолій Клешня пояснює: «Тих воїнів, що під час Другої світової воювали зі зброєю в руках, у Дніпрі залишилося трохи більше восьмиста осіб. Їм усім зараз близько дев’яноста років».

Втім, на заході нам вдалося знайти лише одну людину, що підпадає під цю категорію. Миколі Сорочику виповнилося дванадцять, коли почалася Друга світова. «Я зустрів війну у Білорусі, тільки-но закінчив два класи школи», — згадує чоловік. Посвідчення ветерана він отримав за те, що перебував у дитячому донорському концтаборі.

Анонсоване спілкування молоді з ветеранами не можна було назвати жвавим. Школярі, яких зняли з уроків, приділяли більше уваги своїм гаджетам.

Зі сцени, окрім традиційних «Катюши», «Дня Победы» та інших «фронтових» пісень лунали привітання від народного депутата Максима Курячого. Піар політика розтягнувся на добрих десять хвилин.

 

Матеріал підготовлено в рамках проекту "Дніпро. Зміни", який здійснюється за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди авторів матеріалу не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США.

Поширити на Facebook Поширити на Twitter