6 років тому
(20.10.2016)

Дніпровські програмісти розробили сервіс для боротьби з рейдерством

У вересні в Україні вперше відбувся конкурс IT-проектів електронної демократії EGAP Challengе, перше місце в якому здобув проект «OpenDataBot», розроблений програмістами дніпровської фірми «908».

За допомогою сервісу можна швидко і безкоштовно отримати інформацію з відкритих реєстрів про будь-яку фірму.

«Це гарна можливість контролювати своїх контрагентів, — розповідає розробник Олексій Іванкін. — Якщо вам пропонують зробити проплату, а у компанії вже тривають суди з повернення коштів або вона банкрут, то вас просто намагаються “кинути”».

Задуматися про таку програму творців спонукав власний досвід: на один із їхніх бізнесів було вчинено рейдерський напад, вони втратили долі в компанії, і поки їх повертали, з компанії були виведені активи.

Сервіс дозволяє дізнатися про зміни в інформації про компанію одразу, як вони відбудуться. Для користування потрібно додати «OpenDataBot» у контакт-ліст зручного вам месенджера (Facebook, Telegram або Skype), вбити назву потрібної компанії українською мовою та підписатися на зміни. Програма аналізує всі відкриті реєстри, і якщо у компанії відбулися зміни — користувачу надійде повідомлення.

Розробники проекту отримали 250 тисяч гривень, кошти планують витратити на створення інструменту, який дозволить будь-якій фірмі, юристу чи журналісту працювати з відкритими даними та аналізувати їх. «Фактично це є боротьба з корупцією», — додає Олексій Іванкін.

Матеріал підготовлено в рамках проекту "Дніпро. Зміни", який здійснюється за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди авторів матеріалу не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США.

Поширити на Facebook Поширити на Twitter