4 роки тому
(09.09.2015)

Фестиваль «Конструкція»: як помирають будівлі

У рамках фестивалю «Конструкція» відбулась акція «Палац культури». Центральним об’єктом події став Палац культури ім. Ілліча, розташований на проспекті Нігояна, пам’ятка конструктивізму 30-х років минулого століття. Креативна група Юлії Кривич близько місяця досліджувала історію будівлі й району, в якому та розташована. Метою цього дослідження була не реанімація ПК Ілліча, а скоріше постановка питання, чи можливо його реанімувати.

Художниця разом із групою розглядала поняття пам’яті за допомогою спогадів людей, пов'язаних із Палацом культури Ілліча.

«Приходячи сюди протягом місяця, ми зустрічали людей, сусідів, просто перехожих, у яких була потреба розповісти нам щось про цей Палац, з яким була пов’язана частина їхнього життя. Ми вирішили їх записувати на диктофон. Потім виникла ідея записати думки молоді, яка народилася в незалежній Україні, про цю будівлю: людей, які не знають її історії», — говорить про перфоманс Юлія Кривич, авторка проекту.

«Мета була не відродити Палац, це напевно неможливо, а сфокусувати увагу мешканців на білих плямах нашого міста», — говорить Таня Гапоненко, учасниця творчої групи проекту «Палац культури».

«Акція, на мій погляд, присвячена тому, як у місті помирають будівлі. Місто розглядається як живий організм, а будинки в ньому — як люди. Палац обведений крейдою подібно тому, як поліцейські обводять крейдою трупи людей», — поділилася враженнями від акції студентка Марта.

Поширити на Facebook Поширити на Twitter