12 місяців тому
(16.06.2017)

«Люди і ракети»: дніпрян запрошують поповнити архіви закритого міста

У виставковому просторі на Гусенка, 17 розпочала роботу відкрита лабораторія. Дніпрян запрошують долучитися до діалогу та збору архівів закритого міста, яким був Дніпропетровськ у шістдесяті — вісімдесяті роки. Тоді виробництво ракет на «Південному машинобудівному заводі» опустило своєрідну залізну завісу на мешканців космічної столиці.

«Знаю дві людини, що займали перші місця в чемпіонаті Союзу, проте за кордон їх ніколи не відправляли, — ділиться спогадами учасник проекту Михайло Пудніков, — Вони всюди відправляли листи, але їм ніхто нічого не пояснював. Потім, нарешті, сказали: вас не пускають, бо ви працювали на Південмаші».

Це відчували на собі навіть люди, що не були причетні до будівництва ракет, вважає авторка проекту Катерина Семенюк: «Вони жили у цьому місті, це впливало на їхній щоденний побут, і ми це хочемо показати. Сьогодні — перша частина проекту, де можна ознайомитися з ідеєю та форматом. Наступні два дні будуть лабораторними. Кожен з мешканців міста може стати частиною історії, для цього треба принести якусь річ, що асоціюється з цим періодом життя міста».

«Дуже мало зберігається документів, що можуть показати розмаїття досвідів. Ми хочемо дати різносторонню картину та вберегти від поділів на «чорне» та «біле», — наголошує співкоординаторка проекту Ганна Погрібна, — Люди дуже по-різному жили, когось ця закритість обмежувала, комусь давала кар’єрні можливості, хтось цього взагалі не помічав».

Поширити на Facebook Поширити на Twitter