13 місяців тому
(23.12.2017)

«Неспокійні серця»: як живуть діти з інвалідністю на Червоному Камені

Рік тому батьки дітей з інвалідністю, які мешкають на житловому масиві Червоний Камінь, заснували клуб «Неспокійні серця» для спільного дозвілля та розвитку їхніх дітей.

До складу клубу входять діти різного віку та з різними діагнозами, більшість з них не можуть самостійно пересуватися. Зустрічі проходять щотижня у місцевій бібліотеці. На них діти малюють, вишивають, роблять аплікації, а батьки обмінюються досвідом та знаходять підтримку один у одного.

«У нас кожна мама — важкоатлетка, — розповідає Тетяна Котович. — Коли ми хочемо виїхати в місто нам надають автобус, але у ньому відсутній, або не працює підйомник, тому ми на руках підіймаємо дитину, яка важить 20-30 кг, а також візок, який важить стільки ж»

Доступності у Дніпрі немає, кажуть батьки. «У полікліниці на житловому масиві є пандус. Окрім неї у нашому районі ми нікуди не можемо заїхати візочком», — розповідає пані Тетяна. Зауважуємо, що навіть у бібліотеку, в якій проходять зустрічі клубу, приходиться піднімати дітей на руках, бо на вході лише круті сходи.

Засновниця клубу «Неспокійні серця» Людмила Радченко пояснює чому взялася організувати такий клуб: «Коли ми починали зустрічатися, діти плакали та боялися, бо окрім квартири не бачили нічого. Подивіться на очі наших дітей — зараз вони щасливі! Коли ми команда, то можна йти і про щось говорити, чогось вимагати, якщо ми сидимо по домівках, нас ніхто не почує!»

Поширити на Facebook Поширити на Twitter