16 місяців тому
(29.12.2016)

Невидимі на війні: військовий медик Ганна

У 2014 році Ганні Островській виїжджати з Донецька треба було дуже швидко. Вона була відомою своїми проукраїнськими поглядами і координаторкою медиків донецького Євромайдану. Містом евакуації для Ганни з дитиною стало Дніпро. Починала на новому місці з волонтерства, потім була в складі добровольчого батальйону і після оформлення документів стала військовим медиком полку «Дніпро-1».

«Здавалося, медик просто може оформити документи у військову частину, але зріст маленький, вага маленька і взагалі, дєточка, що ти хочеш робити на фронті, ти така маленька і тендітна, навіщо тобі туди їхати? Ти там загубишся, тебе вб’ють і таке інше...» — згадує процес оформлення Ганна.

На її думку, жінки на фронті витриваліші, особливо коли треба тягнути бійця далеко і довго, адже на фронті 400 метрів можна проходити і 8, і 12 годин. «Першого пораненого мені довелося затягувати в окоп саме в такій ситуації, коли хлопці не змогли дотягнути до наших позицій буквально 15 метрів і вибилися з сил», — пригадує Островська.

«Мені іноді здається, що, можливо, наші пузаті генерали просто бояться, що жінки своєю витримкою і витривалістю просто обійдуть їх на смузі перешкод».

---

За офіційними даними Міноборони, на сьогодні участь в АТО взяли 1500 жінок. Однак неофіційні підрахунки свідчать про 3-4 тисячі жінок, що пройшли війну та досі перебувають на фронті. Героїні проекту «Невидимі на війні» розповідають, як і чому пішли на війну, з якими перешкодами довелося зіткнутись і чи сприймають на третій рік війни жінку як професіонала.

***

Допомогти Громадському ТБ Дніпро можна онлайн (http://goo.gl/t1cK24) або скористатися реквізитами:

ГО «Громадське ТБ Дніпро»

код ЄДРПОУ 39600234

р/р 26007050018963

у ПАТ КБ "Приватбанк" МФО 305299

Призначення платежу: Добровільна пожертва на здійснення статутної діяльності

Поширити на Facebook Поширити на Twitter