13 місяців тому
(04.05.2017)

Самооборона для жінок: відбитись і тікати

У Національному гірничому університеті тривають курси самооборони для жінок, ініційовані Гендерним клубом «Дніпро».

«Рік тому, коли в Facebook проходила акція «Я не боюсь сказати», я провела міні-соцопитування серед знайомих і з’ясувала, що чотири з п’яти моїх подруг зазнавали насильства, — розповідає інструкторка обласної федерації карате Галина Гордієнко. — Тоді я подумала, що самооборона буде потрібна. Наш курс дає шанс жінці застосувати якийсь прийом самозахисту і втекти від агресора».

Програма, побудована на техніках карате і джіу-джитсу, включає три основні розділи: постановка ударної техніки і захист від неї, звільнення від захватів і застосування підручних засобів при самообороні.

«Курси тривають уже третій місяць, дівчата освоюють прийоми, стали впевненішими в собі, у них високий рівень мотивації, адже деякі з них уже побували в неприємних ситуаціях», — пояснює Володимир Вілянський, президент обласної федерації карате і завідувач кафедри фізичного виховання і спорту НГУ, на базі якої відбуваються тренування.

Відвідувачка курсів самооборони Людмила Гуркова стикалась із насиллям і на вулиці, і вдома: «Пішла на курси, щоб подолати цей переляк. Тепер, маючи відповідні навички, в небезпечній ситуації повелася б інакше».

Матеріал підготовлено в рамках проекту "Дніпро. Зміни", який здійснюється за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди авторів матеріалу не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США.

Поширити на Facebook Поширити на Twitter