18 місяців тому
(15.03.2018)

«У підвішеному стані»: відеоарт у зоологічному музеї

«У підвішеному стані» — це три відеороботи Миколи Рідного, зняті наприкінці 2000-х — на початку 2010-х. У них автор розмірковує щодо сучасної соціально-політичної ситуації в українському суспільстві.

«Відео поєднані темою рефлексії на події в Україні. Разом з антуражем зоологічного музею проект створює єдиний фантасмагоричний простір висловлювання», — пояснює автор виставки Микола Рідний.

Так, робота «Узбережжя» зображує берег Чорного моря, на який зненацька падають медузи. Падіння медуз супроводжується звуком літака та вибухами бомб. Відео розкриває тему легкості появи військової агресії у сучасному світі. Воно було знято митцем у 2009 році як відповідь на інтервенцію Росії у Абхазію та Південну Осетію. Зараз же арт набуває актуальності у зв’язку з анексією іншої частини узбережжя Чорного моря — Криму.

Проект має на меті також привернути увагу до зоологічного музею.

«Ми вирішили інтегрувати роботи в колекцію і таким чином звернути увагу на історичне та наукове значення одного з найстаріших музеїв міста. На жаль, багато дніпрян не знають про його існування» — розповідає кураторка виставки Катерина Русецька.

Виставка триватиме до 17 березня. Години роботи музею: у четвер і п’ятницю з 14:00 до 19:00 та у суботу з 12:00 до 17:00.

Поширити на Facebook Поширити на Twitter